Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych przez 2 lata a ryzyko ciąży

Witam. Mam pewien problem. Zażywam już koło 2 lat tabletki anty. Zastanawiam się czy można zajść w ciążę biorąc tabletki. Mniej więcej od tygodnia źle się czuję ,boli mnie brzuch ,żołądek, troszkę piersi ,ciągle zbiera mi się ślina w ustach, jestem senna. Zastanawiam się czy to nie ciąża. Czy jest taka możliwość? (dodam,że tabletki biorę regularnie. jeszcze nie zdarzyło mi się zapomnieć ). Za tydzień powinnam dostać miesiączkę ,ale czy tabletki nie wymuszą miesiączki ?

Jeśli jest Pani w ciąży to tabletki nie wymuszą miesiączki. Z drigiej jednak strony w ciąży, niezależnie od tabletek u kilku procent kobiet pojawiaja sie miesiączki. Zatem należy zachować czujność.