Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych ze względu na bolesne jajeczkowanie

Witam Ze względu na bolesne jajeczkowanie od paru lat biore tabletki antykoncepcyjne(cały czas te same).Jajeczkowanie i miesiączka była dla mnie katorgą. teraz zostala tylko bolesna miesiączka .Kiedyś zdażyło sie mi pominąc jakąś pigułkę. Ale od kilkumiesiecy robie to bardzo dokładnie z nastawionym budzikiem. Martwi mnie ze od dwóch miesiecy mimo antykoncepcji w okresie kiedy przypada jajeczkowanie mam nabrzmiałe,bolące piersi, bol jajników, wilczy apetyt.Test ciążowy negatywny.Co to moze byc?

Witam,
są to objawy typowe dla jajeczkowania i jeśli trwają krótko nie powinna Pani się tym martwić.
Jeżeli jednak są przyczyną niepokoju - zalecałabym wizytę u ginekologa (wykonanie okresowego badania USG narządu rodnego, może zmiana tabletek)
Pozdrawiam