Stosowanie tranu z olejkiem z wiesiołka a wynik TSH

Tran z olejkiem wiesiołka a wynik TSH i Hashimoto.W lipcu robiłam TSH (jestem na Euthyroxie) wynik 0,423 FT4 - 1,17 (norma 0,93-1,70) . W związku z staraniami o dziecko łykam Femibion i Tran z olejkiem z wiesiołka. Zrobiłam po 6 tyg kontrolnie TSH i wyszło - 5,67 !! FT4 - 1,4 ( normy jak wyżej) . Czy branie tych leków miał wpływ na takie podwyższenie TSH ? Zwiększyłam dawkę euthyroxu ale się zastanawiam czy ten tran powinnam odstawić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje znikome prawdopodobieństwo na to aby stosowanie tranu wpłynęło na poziom TSH.