Stosowanie Valsacoru, Hydroksyzyny a wysokie ciśnienie

Mam skoki ciśnienia138-98, 147-103,158-106.Biorę lek Valsacor 80mg raz rano i jedną tabletkę 25mg Hydroxyzinum i jest ok. Ale często wieczorem jak leżę to mam 93na51 tętno 60 a rano nieraz mam 112na71, tęntno 56 lub 108 na 68 tęntno 55.Ostatnio intensywnie jeżdżę na rowerze po treningu mam ciśnienie 140na95 tentno 102. Nie mam zadyszek czy innych dolegliwości. Bardzo proszę co może być przyczyną takiego stanu mojego ciśnienia.Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane skoki ciśnienia mogą wymagać modyfikacji farmakoterapii. Sugeruję konsultację ze specjalistą kardiologiem, który pokieruje właściwym postępowaniem. Najpewniej konieczne będzie jednak wykonanie Holter RR.