Stosowanie Warfin a spożywanie warzyw bogatych w witaminę K

Witam, czy przyjmując warfin muszę ograniczać warzywa bogate w witaminę, czy wystarczy, że zachować odstęp od spożycia leku i jedzenia bogatego w wit. k? Bardzo lubię zakazane warzywa i jest to dla mnie duży problem. Dziękuję za odpowiedź

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Warto pamiętac, że mają one wpływ na działanie leku, ale to nie znaczy, że ma Pan ich w ogóle nie jeść. Warto kontrolować dawkę i obserwować, czy nie pojawiają się niepokojące objawy oraz starać się w czasie bliskim od spożywania leków nie spozywac produktów szczególnie bogatych w wit K. Witamina K jest niezbedna, takze nie mozna rowniez popadac w skrajnosc i zupelnie jej wykluczac z diety.