Stosowanie zastrzyków w brzuch i plamy - czy to działania niepożądane?

Chodzi oto, że mój tato skręcił kostkę i ma w gipsie, bierze zastrzyki. Ale problem jest w tym, że jak zrobi to następnego dnia gdy znów ma zrobić, na miejscu wczorajszego pojawiają się takie małe fioletowe plamy. Co to może być ? -uczulenie na ten płyn w strzykawce ? czy -złe podanie zastrzyku ? Bo nie wiem specjalistą nie jestem. Zastrzyków tato wziął 3,ale musi jeszcze wziąć 18 szt. Bo ich jest 20 w opakowaniu, a gips na 2tyg. Proszę, o szybkie rozpatrzenie mojego pytania ; )
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Powstawanie plam w miejscu wstrzyknięcia może oznaczać:
-  działanie niepożądane, które występuje w około 1/100 przypadków i oznacza podskórny wylew krwi w miejscu wstrzyknięcia leku, nie jest to niebezpieczne dla zdrowia i obliguje jedynie do częstych zmian miejsca, w które zastrzyk jest wykonywany,
- działanie niepożądane występujące bardzo rzadko w postaci martwicy skóry w miejscu podania, już pierwsze takie objawy stanowią wskazanie do odstawienia leku.
By zatem ocenić rodzaj zmian Pani taty, konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu.