Stosuję globulki i nadal odczuwam ból podczas stosunku - co robić?

Od 3 dni mam dokuczliwe swędzenie warg sromowych. Biorę globulki dopochwowe działające przeciwzapalnie i objawy powoli ustępują. Jednak odczuwam ból pochwy, przy stosunku.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane objawy wskazują na infekcję dróg płciowych. Bez badania nie da się jednak określić jaki drobnoustrój jest sprawcą dolegliwości. Trudno powiedzieć czy zastosowana przez Panią środki będą wystarczające w tym przypadku.
Innym powodem dolegliwości może być również reakcja alergiczna, na przykład na stosowany płyn do higieny intymnej, żel pod prysznic, prezerwatywy.

Jeżeli objawy będą nawracały lub nie ustąpią będzie konieczne rozważnie leczenia także u Partnera.

Konieczna jest niestety wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam