Stosunek bez zabezpieczenia, brak okresu, tylko plamienie - co robić?

Witam. Odbyłam stosunek (do końca) bez zabezpieczenia 2 dni (piątek) przed spodziewanym okresem. Mam regularne cykle, dobrze znam swój organizm. Ale listopad był dla mnie strasznym miesiącem (rozstanie, przeprowadzka, zmiana pracy, studia i schudłam 4 kg) i teraz zrzucam winę na ten stres. W niedzielę (2 dni po) dostałam lekkiego plamienia i wzięłam po raz pierwszy od roku tabletkę antykoncepcyjną i okresu nie ma. Ból brzucha i piersi tak jak w czasie okresu, ale bez krwawienia, tylko lekkie plamienie. Robiłam test, wyszedł negatywny. Nie wiem, co się dzieje? Co robić? Czy dalej brać tabletki? Nigdy takiej sytaucji nie miałam? Ciąży raczej nie podejrzewam, ale... Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Plamienie, które u Pani wystąpiło prawdopodobnie oznaczało krwawienie miesiączkowe, tylko zostało zahamowane przez hormony przyjęte wraz z pigułką. Może Pani dalej przyjmować tabletki antykoncepcyjne, zaś dla pewności proszę powtórzyć test ciążowy za jakieś 7 dni.

Pozdrawiam!