Stosunek bez zabezpieczenia po porodzie a możliwość ciąży

Witam. 7 lutego urodzilam corke cieciem cesarskim . Nie karmie piersia i kochalam sie z moim mezem bez zabezpieczenia a skonczyl we mnie . Czy moge byc w ciazy? Bardzo Prosze o odpowiedz.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie można wykluczyć ciąży choć jej prawdopodobieństwo wydaje się być stosunkowo małe. Proponuję wykonać test ciążowy dwa tygodnie po stosunku.

Karmienie piersią zabezpiecza przed ciąża do ok 3 m-cy po porodzie. W przypadku karmienia sztucznie nie ma antykoncepcji mimo braku miesiączki.