Stosunek oralny w prezerwatywie a ryzyko zarażenia kiłą

Witam, mialem stosunek oralny z kobieta. Oral byl w zabezpieczneniu, czy bylo ryzyko zrazenia sie kiłą.? Czy zarazenie moze powodować pojedynczy całus w usta ( praktycznie musniecie warg)? pytam poniewaz ostatnio na dziąsle zrobil mi sie bolesny obrzek i lekko krwawi i ropieje ( wczesniej zrobila mi sie mala dziura w zebie) czy mam powody do obaw?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Praktycznie nie jest to możliwe, jednak nie można wykluczyć takiej możliwości. Zmiany w ustach mogą jednak być spowodowane pojawieniem się afty.