Stosunek przed spodziewaną miesiączką i bóle brzucha oraz mdłości a prawdopodobieństwo ciąży

dnia 23.10, 27.10 i 28.10 kochałam się z chłopakiemza każdym razem z finałem we mnie .miesiączkę powinnam dostać 27.10 albo 29.10 . cykle mam nie regularne dnia 24.10 obudziłam się z silnym bólem w prawym boku ja by wyrostek . raz na jakis czas pobolewa mnie podbrzusze czasem mi nie dobrze , wczoraj pilam szamapna czulam same drozdze nigdy nie miałam urazu do szampana i bym zwymiotowała . gazy zatwardzenie zawroty . Czy mam spodziewać się ze jestem w ciązy? kiedy zrobić test ??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Test należy wykonać w dniu kolejnej spodziewanej miesiączki lub po tym terminie. (musi upłynąć nie mniej niż 2 tygodnie od zapłodnienia by wyniki testu ciążowego z moczu były wiarygodne).
W tej sytuacji najlepiej oznaczyć poziom hormonu beta-hCG we krwi, nie wcześniej niż 8 dni od potencjalnej daty zapłodnienia (ostatniego stosunku), w przypadku jeśli krwawienie miesięczne nie pojawi się.

Opisane objawy mogą ale nie muszą świadczyć o ciąży.
Poza tym objawy ciąży pojawiają się najczęściej dopiero kilka tygodni po zapłodnieniu.