Stosunek przerywany i seks podczas miesiączki

Mam pytanie. Sypiam z chłopakiem bez zabezpieczenia. On mówi, że wyjmuje w porę, ale jeśli nie będzie wytrysku do końca w pochwie jest szansa ze zajdę w ciążę? Wiem, że są to dni płodne teź. Czy uprawianie sexu w czasie miesiączki jest bezpieczne?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną o stuprocentowej skuteczności (wskaźnik Pearla wynosi dla niej 4; oznacza to że na 100 kobiet stosujących tę metodę przez rok, 4 zajdą w ciążę). Przed wytryskiem do pochwy dostawać się może tzw. preejakulat, który może zawierać plemniki. Jeśli zaś chodzi o seks podczas miesiączki, to nie jest on obarczony dużym prawdopodobieństwem ciąży (ryzyko zależy od długości trwania cyklu; jeśli jest on krótki a stosunek ma miejsce pod koniec miesiączki, to zapłodnienie jest możliwe, ponieważ plemniki mogą wtedy przeżyć w drogach rodnych aż do owulacji). Współżycie w czasie miesiączki może jednak zwiększać ryzyko endometriozy i z tego względu nie jest dobrym pomysłem.
Pozdrawiam serdecznie!