Stosunek przerywany i wykonanie trzech testów ciążowych a ryzyko ciąży

Dzień dobry. Mam problem. Ostatnią miesiączkę dostałam 20 grudnia. 30 grudnia odbyłam stosunek przerywany niby mój partner mówi że zdążył lecz ja się obawiam że mogę być w ciąży. Wykonałam 3 płytkowe testy ciążowe (15,24 i 30 stycznia) wszystkie wyszły negatywne. Lecz miesiączki nadal nie było. Więc 6 lutego zrobiłam badanie krwi na obecność beta HCG. Wynik wyszedł ujemny tzn. 0.12. Czy mogę być pewna że nie jestem w ciąży.? Czy jednak jest możliwość że badanie się myli.? Pomocy.

Witaminy w ciąży

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W opisanym przypadku można praktycznie wykluczyć ciążę. Należy szukać innej przyczyny opóźnienia się okresu. Proponuję konsultację w poradni ginekologicznej.