Stosunek przerywany po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych a ciąża

Witam i proszę o udzielenie odpowiedzi na moje pytanie.
W 2008 roku urodziłam dziecko i od tamtej pory zażywałam tabletki antykoncepcyjne, tyle że po trzech opakowaniach musiałam zmienić na inne, gdyż miałam po dwa razy okres w miesiącu trwający po dwa tygodnie, a tabletki brałam regularnie. Po następnych było to samo, trzeci rodzaj tabletek brałam najdłużej, lecz ostatnie miesiące tj. od sierpnia 2009 do października 2009 powtórzyła się sytuacja z krwawieniem a poza tym strasznie źle się czułam. Ból głowy nóg i strasznie złe samopoczucie i byłam strasznie nerwowa.
Zadecydowałam sama, że przestanę na jakiś czas zażywać tabletki i w listopadzie i grudniu miałam w końcu normalny okres co do dnia tj.15 11 2009 i później 14. 12. 2009. W styczniu nie dostałam już okresu i pobolewa mnie delikatnie brzuch w dole. Z mężem uprawialiśmy stosunek przerywany i to bardzo rzadko.
Czy jest możliwość abym zaszła w ciążę? Jeszcze mam co rano uczucia gorąca i nieraz jak się zmęczę też. Piersi mam normalne, lekko pobolewają jak je ucisnę ale są miękkie
Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Z Pani opisu wynika, że mogła Pani zajść w ciążę. Od daty oczekiwanej miesiączki minęło już 5 dni, najwyższy więc czas przeprowadzić test ciążowy.

Mogę też polecić artykuł o objawach ciąży na naszym portalu: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Proszę jednak pamiętać, że często pierwsze objawy ciąży są podobne do oznak zbliżającej się miesiączki, dlatego tak ważne i pomocne jest wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam serdecznie!