Stosunek przerywany po pierwszej miesiączce po porodzie i prawdopodobieństwo ciąży

Witam! Mam nadzieje, ze ktos mi tu pomoze... Jestem 3 msce po porodzie. Wczesniej mialam bardzo neregularne cykle. Urodzilam 19.04 a pierwsza @ dostalam 23.06. Kochalismy sie z mezem stosunkiem przerywanym (wytrysk zawsze na zewnatrz). Od jakiegos 1,5 tyg mam ciagle zawroty glowy, calodniowe prawie ze nudnosci. Miesiaczka spoznia sie juz 6 dzien. Dzis zrobilam test (wieczorem) i wyszedl negatywny... jakie jest prawdopodobienstwo ze jestem w ciazy? Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc! M.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli test ciążowy jest negatywny, ryzyko ciąży nie jest wysokie. Dla pewności sugeruję jednak powtórzenie testu za kilka dni. Jeśli objawy będą się utrzymywać, proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.