Stosunek w 6. dniu cyklu a możliwość ciąży

czy jeżeli kochałam się z partnerem w 6 dniu cylku, w lipcu i do tej pory nie mam okresu a test ciążowy wyszedł negatywnie po 2 miesiącach mam sie czego obawiać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto powtórzyć test ciążowy. Po drugie warto pamiętać, że ciąża nie jest jedyną przyczyną braku miesiączki. Może być to także bowiem wynik zaburzeń hormonalnych, anemii, schorzeń tarczycy, itd. Bez względu na wynik testu sugeruję konsultację ginekologiczną.