Stosunek z prezerwatywą pod koniec miesiączki a ryzyko ciąży

Czy mogę zajść w ciąże ? Kochałam się pierwszy raz z moim chłopakiem pod koniec miesiączki (oczywiście z prezerwatywą ). Okres trwa u mnie 4-5 dni, a moj cykl wynosi 26 dni. Stosunek trwał zaledwie 45 minut. Prezerwatywa nie pękła, lecz czubek prezerwaywy zjechał troche na bok, ale nie bardzo. Przez pare dni bardzo się stresowałam że zajdę w ciąże...czy ten stres może też wpłynąć na opóźnienie się lub przyspieszenie miesiączki ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Stan emocjonalny może mieć wpływ na opóźnienie się okresu. Czysto teoretycznie w opisanym przypadku istnieje możliwość zapłodnienia ale prawdopodobieństwo jest bardzo, bardzo małe. W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki lub zgłosić się do poradni ginekologicznej.