Stosunek z prezerwatywie w 7 dniu cyklu a ryzyko ciąży

Dzień dobry, w 7 dniu cyklu doszło pomiędzy mną a chlopakiem do stosunku (w prezerwatywie). Jednak przed założeniem prezerwatywy trochę preejakulatu skapnęło na wargi sromowe. Jakie jest ryzyko ciąży? Dodam, iż długość moich cykli waha się od 29 do 34 dni. Cykl nigdy nie był krótszy niż 29 dni. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Witam, w prejakulacie mogą znajdować się plemniki, ponieważ jednak ma pani długie cykle a współżyliście w 7 dniu, to nawet jeżeli były i udało im się zawędrować w okolice gdzie mogłyby przeżyć ( od momentu wytrysku, długość życia plemników uzależniona jest od środowiska, w którym się znalazły, plemniki poza ciałem są w stanie przeżyć zwykle do kilku godzin, natomiast w śluzie szyjki macicy plemniki są zdolne przeżyć od 3 do 5 dni.)

do zapłodnienia nie mogło dojść z racji braku gotowej do zapłodnienia komórki jajowej. W Pani wypadku do owulacji dochodzi najprawdopodobniej około 14-16 dnia cyklu - tylko w sytuacji spotkania się w tym samym czasie plemnika i komórki jajowej może dojść do zapłodnienia.Oczywiście czasami nieoczekiwanie owulacja może pojawić się wcześniej dlatego nie chcąc zajść w ciążę należy zawsze stosować zabezpieczenie w formie przynajmniej prezerwatywy.