Stosunek z zarażoną osobą: jakie mogą być objawy?

Witam. Miałem stosunek z prostytutką. Na drugi dzień miałem spuchniętego członka i zawroty głowy, miałem też lekki ból w penisie. Później się pogorszyło. Minęły już 2 tygodnie i całyczas to samo tylko, że teraz mam także powiększone węzły chłonne. Czy to możliwe, że to HIV? Jeśli tak, to proszę powiedzieć, ile mogę żyć i czy są jakieś leki? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować zakażenie jedną z chorób przenoszonych drogą płciową być może chlamydiozę. Powiększenie węzłów chłonnych w przebiegu takiego zakażenia jest normalne.
Prawdopodobieństwo, że są to objawy infekcji wirusem HIV jest wątpliwe. Jeśli stosunek był niezabezpieczony to istnieje ryzyko zakażenia dla każdej z chorób przenoszonych drogą płciową. Jednakżę okres wylęgania chorób spowodowanych wirusami HIV czy HBV, HCV jest o wiele dłuższy.

W tej chwili konieczna jest jak najszybsza konsultacja z dermatologiem/wenerologiem w celu ustalenia rozpoznania i wdrożenia leczenia. Im szybciej zostanie wdrożone tym będzie ono bardziej skuteczne.

Redakcja abcZdrowie.pl