Stosunki bez zabezpieczenia - czy jestem bezpłodna?

Dziękuję za to, że odpowiedzieliście mi na pytanie. Narazie mnie nic boli ale już przestałam współżyć z moim partnerem, bo przeczytałam właśnie, że od częstego współżycia można mieć nadżerkę. Mam kolejne pytanie. Po pewnym czasie kiedy już rozpoczęliśmy współżycie przestaliśmy używać prezerwatyw (bo mam uczulenie na lateks) i kochaliśmy się bez zabezpieczenia. Praktycznie kochaliśmy się co dwa, trzy dni i przeważnie dochodził we mnie, ale jakoś nie zaszłam w ciążę. Współżyliśmy przed miesiączką, po miesiączce, w dzień owulacji i po. I nic. Czy oprócz bezpłodności są jakieś inne przyczyny braku ciąży? A może to mój partner jest bezpłodny??? Proszę o odpowiedź i z góry jeszcze raz dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Bezpłodność jest rozpoznawana po roku niezabezpieczonego, regularnego (3-4 razy w tygodniu) współżycia.
Jeśli Pani sytuacja spełnia te warunki to istnieją podstawy, by podejrzewać problemy z płodnością.
Przyczyn może być wiele i to po stronie obojga parnterów.
Jeśli warunki definicji są spełnione to wskazane jest wykonanie dokładnego badania ginekologicznego oraz ewentualnie badań dodatkowych m.in. USG dopochwowego i badań hormonalnych.
Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Problemy ze strony partnera powinny być konsultowane z andrologiem lub ginekologiem zajmującym się problemem bezpłodności.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl