Stosunki po urodzeniu dziecka

mam pytanie 2 maja urodziłam dziecko i obyło sie bez naciecia krocza ale dalej jeszcze krwawie czy to normalne czy moge sie już kochać z mężem

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, ze względu na zwiększone ryzyko infekcji niewskazane jest odbywanie stosunków płciowych w okresie połogu. Opisywane krwawienia mogą utrzymywać się przez kilka tygodni po porodzie.

Proszę niezwłocznie udać się do lekarza. Krwawienie po 5 miesiącach od porodu może oznaczać np.pozostawienie resztek tkanki łożyskowej, co wymaga interwencji. Prawidłowo krwawienie połogowe powinno ustąpić do 8 tygodni od rozwiązania. Pozdrawiam.