Stosunki z wytryskiem i brak ciąży a ryzyko niepłodności

Mój chłopak kończy we mnie i ciągle nie jestem w ciąży. Czy mogę być niepłodna?

Mikołaj Cyganok

Witam! O niepłodności można mówić w przypadku, kiedy kobieta przez rok nie może zajść w ciąże, przy spełnionych następujących kryteriach:
1. Częstość stosunków 3-4x w tygodniu.
2. Nie stosowanie metod antykoncepcyjnych.
Przyczyny niepłodności mogą leżeć zarówno po stronie partnera jak i partnerki, a czasami nie udaje się ustalić jej przyczyny. Jeżeli starają się Państwo o dziecko, to sugeruję udać się na wizytę do ginekologa, który oprócz tego, że Panią zbada - odpowie na nasuwające się pytania, a w razie potrzeby skieruje na badania.