Strach przed ciążą - nieregularna miesiączka

Witam. Odbyłam z chłopakiem stosunek przerywany w połowie stycznia, gdzie później przeszłam bardzo ciężki i stresujący czas związany przede wszystkim ze stresem przed niechcianą ciążą, ale też egzaminy, zmiana mieszkania, otoczenia w pracy. Jednak okres spóźnił mi się ponad tydzień i dostałam go w połowie lutego, nie był on taki jak zawsze, było go dużo mniej i trwał tylko niecałe 3 dni, a żadnych objawów ciąży prócz niepokojącą miesiączką nie miałam. Następnie po dwóch tygodniach pojawił mi się ponownie, ale już wyglądał normalniej, było to dokładnie 9 marca, później dostałam kolejnej miesiączki, a ta już była zupełnie identyczna jak wcześniejsze, przed współżyciem z moim chłopakiem stosunku, był taki jaki powinien być. Niestety tydzień po skończonej miesiączce znów współżyliśmy bez zabezpieczenia, jednak był to stosunek pod prysznicem, nie trwał długo, a on nie doszedł we mnie na pewno, właściwie trochę to trwało zanim doszedł na zewnątrz. Nie mam kompletnie żadnych objawów ciąży, ale okres znów spóźnia mi się, chociaż zaledwie 2 dni, z tym, że na okres też nie mam żadnych objawów. Czy jest możliwe, że jestem w ciąży już 3 miesiąc bez żadnych objawów, poza spóźniającą się miesiączką? Albo, że teraz zaszłam w ciążę, stąd też ta spóźniająca się miesiączka? Czy jest to zwyczajny stres i paraliż przed niechcianą ciążą? Czytałam, że zdarzają się przypadki ciąży, w których w pierwszym trymestrze występują krwawienia, ale ja prócz tego nie mam żadnych objawów, ani nie zauważyłam zmian na moim ciele. Proszę o radę.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Każdy stosunek bez zabezpieczenia jest stosunkiem ryzykownym, w którym istnieje ryzyko zajścia w ciążę.

Czasami zdarza się, że w pierwszym trymestrze ciąży może dochodzić do krwawienia, które może być mylone przez pacjentkę z krwawieniem miesiączkowym.

Myślę, że warto wykonać test ciążowy.

Jeśli nieregularne miesiączki będą się powtarzać radzę udać się na wizytę do ginekologa by znaleźć ich przyczynę.
Warto również pomyśleć o antykoncepcji.

Pozdrawiam!