Strach przed pierwszą wizytą u ginekologa

Witam. Mam 18 lat. Mam pytanie jak pomóc odstresować się mojej dziewczynie. Ma ona 16 lat i za kilka dni idzie na pierwszą wizytę u ginekologa. Chciała zarejestrować się do kobiety ale niestety jest zarejestrowana do mężczyzny. Już się denerwuje ciągle się boi bo nie wie co to za lekarz i jaki jest bo go nie zna. Jak mogę jej pomóc żeby tyle o tym nie myślała i jakie są dobre sposoby żeby dobrze nastawiła się na to mentalnie. Z góry dziękuję i proszę o jak najszybszą odpowiedź.

http://psychoterapie-szczecin.pl/

Witam. Może dziewczyna pomyśli, ze jeśli nie bedzie chciała się dać zbadać ma do tego prawo. A na pierwszą wizytę niech idzie tylko porozmawiać, to powinno nieco zmniejszyć strach.
Magdalena Brabec