Strach przed podnieceniem

Mam problemy z podniecaniem się i orgazmem. Odkąd weszłam w stały związek, brzydzę się swojego orgazmu i boję się podniecić. Nie pozwalam przez to chłopakowi się dotykać w intymne miejsca. Co mam robić? Czy mam z nim o tym porozmawiać? A jak tak, to jak?

Witam serdecznie!

Rozmowa z Partnerem na temat Pani wątpliwości jest niezbędna, gdyż z pewnością wpływa to na jakość Państwa współżycia, a przez to na wspólne relacje. Od rozmowy należy rozpocząć, jednak jeżeli wspólne rozwiązywanie problemu nie przyniesie efektu konieczna może się okazać wizyta u specjalisty - seksuologa lub psychologa. Terapia może mieć różne formy, może być indywidualna lub prowadzona w parze z Partnerem.

Jednak warto zacząć od rozmowy - nie ma schematu w jaki sposób rozmowa ta powinna wyglądać, każdy człowiek jest inny, ma inne poglądy, odczucia i potrzeby z tego powodu nie ma możliwości podania rozwiązania. Na pewno warto aby rozmowa ta odbyła się w miejscu spokojnym, gdy oboje Państwo będziecie zrelaksowani i będziecie mieli wystarczająco dużo czasu na rozmowę. Proszę opowiedzieć o Pani lękach, obawach i swoich uczuciach.

Pozdrawiam