Strach przed snem

witam serdecznie od pnad tygodnia mam okropne sny... nie wiem co o tym myslec ... nie daje sobier juz pomalu ,boje sie spac . przez te sny zaczynam byc bardzo nie spokojna
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W leczeniu zaburzeń snu związnych z ekspozycją na stres lub koszmarów, pojawiających się bez istotnej przyczyny, pomocne bywaja techniki psychoterapii poznawczo-behawioralnej, jak np. relaksacja, zmiana treści koszmaru na pozytywną i jego wizualizacja oraz terapia psychodynamiczna. Warto także pamiętać iż niektóre substancje psychoaktywne mogą być odpowiedzialne za zaburzenia snu pod postaciom koszmarów ( alkohol, narkotyki)