Straciłam mamę, teraz boję się o tatę. Jak mam dojść do siebie?

Witam. Piszę, ponieważ mam bardzo poważny dla mnie problem (może dla większości to błahostka, albo "takie życie") - nie umiem sobie poradzić, nie wiem nawet co robić by sobie pomóc. Chodziłam już do psychologa, psychiatry, ale dla mnie to bardzo wstydliwe. Nie umiem mówić o swoich problemach, może dlatego tutaj piszę, bo lepiej napisać, niż mówić? Chcę się otworzyć, chociaż trochę. Przerasta mnie to wszystko. Ponad 4 lata temu moja mama zginęła w wypadku samochodowym. Dopiero pół roku temu pogodziłam się z tym, bo była dla mnie najważniejszą osobą, najlepszą przyjaciółką, a teraz boję się, że stracę Tatę - choruje poważnie na serce (już od dziecka ma wadę), ale teraz ciągle jest w szpitalu. Miał przeszczep zastawki sercowej, co widocznie nie pomogło,bo teraz czeka go prawdopodobnie przeszczep serca:(. Nie chcę go stracić:(. Teraz mieszkamy z moim młodszym rodzeństwem u cioci i wujka. Tęsknie za normalnym życiem, domem. Siedzę całymi dniami sama zamknięta w pokoju, w zasłoniętych oknach, ciągle płacze, nie umiem spać, nie umiem się skupić w szkole, choć nie przesiaduję na wszystkich lekcjach, bo źle się czuje, wymiotuję i płaczę z byle powodu. Jak mogę sobie pomóc? Co zrobić by tak nie reagować na problemy? Czy jest ktoś, kto mógłby mi pomóc?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Wyobrażam sobie, jak musisz się czuć zagubiona i zagrożona. Niestety w takich sytuacjach najlepszy jest bezpośredni kontakt z psychologiem bądź psychiatrą.
Porozmawiaj ze swoimi opiekunami i wybierzcie odpowiedniego specjalistę, któremu będziesz potrafiła zaufać i otworzyć się. Potrzebujesz teraz wyjątkowo profesjonalnego wsparcia i pomocy. Pamiętaj, że Twój problem nie jest powodem do wstydu a im szybciej nauczysz się o nim mówić, odzyskasz siły i będziesz mogła być dodatkowym wsparciem dla taty oraz rodzeństwa.

Powodzenia i pozdrawiam