Straszny ból jajników podczas miesiączki: co robić?

Po raz pierwszy przy miesiączce bolą mnie jajniki. Leczę się już 2 lata hormonalnie i gdy przestanę brać hormony miesiączke mam 3 tygodnie! Ostatnio lekarz stwierdził, że mam zapalenie jajników i brałam antybiotyki i niby przeszło. Dostałam miesiączkę i pojawił się okropny ból jajników i promieniuje do nerek. Co to może być?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie bez osobistego Pani zbadania. Ból podbrzusza niekoniecznie musi wskazywać na patologię w obrębie układu rodnego. Może być także wywołany chorobami internistycznymi.
Przewlekłe krwawienia po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej wskazują na zaburzenia hormonalne, które bezwzlędnie powinien zdiagnozować lekarz prowadzący.
Bóle podbrzusza występujące po raz pierwszy zwykle nie są powodem do niepokoju. Jeżeli jednak nawrócą w kolejnym miesiącu, lub ma Pani objawy towarzyszące wskazana będzie wizyta u ginekologa już teraz.
Pozdrawiam.