Strzelanie kości oraz bóle kolan i stawów skokowych a zwyrodnienia

Kobieta,21 lat.Uprawiałam wyczynowo siatkówkę.Miewam bóle kolan, stawów skokowych.Prawie wszystkie kości mi strzelają-nawet kręgi w kręgosłupie.Bardzo słyszalnie.Przyjmuję od4 mięsiecy 4flex z przerwą po 2 miesiacach.Odczułam poprawę po 3 tyg. Brak uczucia piachu miedzy stawami podczas strzelania"bardziej są nasmarowane".Mój tato ma zwyrodnienie stawu biodrowego. W moim wypadku podczas chodzenia uczuwam przeskakiwanie prawej str biodra co krok. Bardzo wyczuwalne. Czy mam zwyrodnienie po tacie?

Skupiłbym się raczej na diecie po tacie. Wielokrotnie potwierdzono w badaniach naukowych związek pomiędzy spożywaniem glutenu a zwyrodnieniem stawów biodrowych. Drugim aspektem może być zawiązana z dysfunkcją organizmu wada postawy/zgryzu. Jako że jest Pani z Wrocławia, radzę się udać do dra Piotra Czyrskiego w Wołowie.