Strzelanie stawów u 7-miesięcznego dziecka

Witam dzisiaj była u pediatry z córką bo strzela jej w stawch w nóżkach i martwi mnie ,że ma prawie 7 miesiecy(rodzona 36 t.c)i nie siedzi posadzona.Wczoraj zaczeła obracać sie z pleców na brzuch w jedną strone idzie lepiej w drugą gorzej.Jako wczesniak jest pod opieka neurologa miala wzm i rehabilitacje metodą voyty i pani neurolog kazala ja zakonczyc gdyz jest juz niby ok.Czy mam sie tym martwić?A najważniejsze pediatra stwierdził,ze ma spuchniete stopy i zlecil mnóstwo wyników w tym tsh czemu

Problem niskiego napięcia miesniowego czy też raczej jego wariant w ramach normy ( wykluczam wszelkie zespoły chorobowe bo z wywiadu nic takiego nie wynika) jest bardzo czesty w praktyce neurologa dzieciecego

W sumie objawy są nieszkodliwe natomast obniżone napięcie mieśniowe u niemowląt wplywa ( u niektórych dzieci) na opóżnienie w osiągnięciu oczekiwanych etapów rozowoju motorycznego w tym przede wszystkim lezeniu na brzuchu z podporem obrotach z brzucha i w konsekwencji siadaniu.

Nie ma to nic wspólnego z jakimkowlwiek uszkodzeniem mozgu !

Dziecko 7 miesięczne nie musi jeszcze samodzielnie siadać.Siadanie jest jednym z najtrudniejszych etapów w neurorozwoju.

Prosze zapytać specjalistę neurologa dziecięcego o typ napięcia u dziecka.

Warto układać dziecko na brzuchu ,aby wyksztalacało odpowiednie napięcie mięśni obręczy barkowej oraz mm.grzbietu.Wzorzec siadania wymaga odpowiedniej ich siły

Jesli to możliwe udać się z dzieckiem na basen.Oczywiscie po uzyskaniu zgody prowadzącego pediatry ,który przeprowadza aktualnie diagnostykę.

I nie zamartwiać się

Pozdrawiam ciepło