Strzępki normalnego endocervix

witam co ozancza wynik histopatologiczny witam otrzymałam wynik 1wycinki z macicy 2wyskrobiny z szyjki macicy 1 wycinki w jednym z nich cechy cin 2 (p16 +++) 2 strzępki normalnego endocervix co to oznacza ,czy czeka mnie operacja ,jak tak to jaka ,jaką metodą zaznaczam ze jestem juz po ampputacji szyjki ,pół roku temu prosze o odp

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Endocervix to prawidłowa błona śluzowa kanału szyjki macicy. CIN 2 to natomiast śródnabłonkowa neoplazja szyjki macicy dużego stopnia, która wymaga leczenia. Jeśli pół roku temu miała Pani amputację szyjki macicy, najpewniej konieczna będzie kolejna operacja - być może całkowite usunięcie macicy. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.