Stwierdzenie schizofrenii i próba samobójcza u starszej osoby

witam mam problem z tesciowa jest po probie samobojczej i ma stwiierdzonashizofrenie urojeniowo-lekowa teraz popogorszeniu my synowa maz i moj syn to najwieksi wrogowie i chcemy ja zabic nie slucha nas lekow nie bierze miala ataki chodzila z nozami po mieszkaniu policja pogotowie jej lekarz wszyscy rozkladaja rece twierdzac ze nic nie moga boje sie o dziecko o jego bezpieczenstwo o moje meza ,jest niebezpiecznz dla siebie i otoczenia

Pacjent stwarzający bezpośrednie zagrożenia dla zdrowia i życia innych osób powinien być leczony bez konieczności wyrażenia przez niego zgody na hospitalizację. Pogotowie w sytuacji zagrożenia ma obowiązek zabrania pacjentki, a lekarz dyżurny przyjęcia jej do szpitala, po czym zawiadamiany jest sąd, że taki fakt miała miejsce.