Stwierdzono wyjściowo normoprolaktynemię z zachowanym, ale opóżnionym wyrzutem prolaktyny

Witam.Od pół roku staram się z mężem o drugie dziecko.Mam 34 lata,pierwszy raz rodziłam 10lat temu.Od 2lat leczę niedoczynność tarczycy której poziom tsh jest obecnie w normie.Rok temu po dziwnym samopoczuciu robiono mi badania PRL z metoklopramidem.(prl o=181,28,prl 60=240.76,prl 120=3133,08).Po tym teście mam w opisie "stwierdzono wyjściowo normoprolaktynemię z zachowanym ale opóżnionym wyrzutem prolaktyny.Czy te wyniki mogą mieć wpływ na to że nie zachodzę w ciążę?Proszę o pomoc co robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki powinien zinterpretować doświadczony endokrynolog.