Sucha i odwodniona cera oraz popękane naczynka na policzkach i nosie u 32-latki

Witam. Mam cerę problematyczną dla mnie, bardzo suchą,odwodnioną dodatkowo na policzkach, nosie widoczne są popękane naczynka, oraz w strefie T rozszerzone pory i wągry...pryszcze pojawiają się ale bardzo rzadko.Dodam, że skóra wygląda na podrażnioną ,jest ziemista,szara. Lubię naturalne produkty, oleje, maceraty ale także staram się stosować kosmetyki z apteki ale nie pomagają-albo źle je dobieram.Nie stać mnie na profesjonalne zabiegi.PROSZĘ O PORADĘ

Skóra sucha naczynkowa wymaga pielęgnacji kremami dla cer naczynkowych .Dobre preparaty produkuje Bioderma Isis pharm,Iwostin,Pharmaceris.W okresie jesienno -wczesnowiosennym można zamknąć naczynka laserem naczyniowym np Varilite.
Skóra naczynkowa nie lubi złuszczana jednym stosowanym zabiegiem złuszczającym jest kwas azelainowy ale w czasie wysypu zmian grudkowych i ropnych.Latem koniecznie proszę stosować fotoochronę również w kosmetykach kolorowych