Sucha skóra u 3-miesięcznego dziecka

Mój problem dotyczy suchej skóry dziecka.Córka ma 3 miesiące i prawie od początku nie możemy sobie poradzić z suchą skórą.Stosujemy emolienty do kąpieli na przemian z krochmalem.Kremy i proszki do prania zmienialiśmy już kilka razy. Na miesiąc wyeliminowałam z diety nabiał i jaja, ale nic się nie zmieniło. Już nie wiemy co robić. Lekarz podejrzewa AZS, ale nie umie znaleźć przyczyny. Czy ten problem może być związany z jakimiś zmianami hormonalnymi u mnie?Ostatnio mam suchą skórę dłoni i czoła

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, może to być związane z niedoczynnością tarczycy (jednakże testy przesiewowe były wykonywane i jeżeli były w normie to nie powinno być problemu). W razie utrzymujących dolegliwości pomimo stosowanego leczenia proszę o kontakt z alergologiem bądź gastroenterologiem dziecięcym. Pozdrawiam