Sucha skóra warg sromowych z pęcherzykami - czy to objaw choroby?

Mam jeszcze jedno pytanie. Ostatnio skóra na wargach sromowych zrobiła mi się sucha i wygląda, jakby były na niej małe krostki/pęcherzyki. Trochę przypomina to schodzącą skórę. Nie boli mnie ona nie piecze, ale trochę swędzi. Czy jest to objaw jakiejś choroby?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane przez Panią zmiany mogą świadczyć o infekcji grzybiczej lub wirusowej, ale mogą  być również objawem podrażnienia po preparatach do higieny intymnej, depilacji czy proszku do prania.

Jeżeli zmiany pojawiły się po stosunku bez zabezpieczenia to najprawdopodobniej są wynikiem infekcji. Wówczas konieczne będzie leczenie także partnera.

Najlepiej udać się do ginekologa lub dermatologa, który po obejrzeniu zmian, jeżeli będzie taka potrzeba włączy leczenie.

Pozdrawiam.