Suche, czerwone, łuszczące się i swędzące plamy pod pachami

Od pewnego czasu mam suche, czerwone, łuszczące się, swędzące plamy pod pachami. Raz są małe, raz b. duże. Smarowałam je kremem Bambino dla dzieci i zaczęło przechodzić, jednak, gdy na "zakrapianej" imprezie trochę popiłam to na drugi dzień zauważyłam, że alkohol zrobił swoje i plamy znów zrobiły się b. czerwone i swędzące. Zapisałam się do dermatologa, jednak na wizytę muszę trochę poczekać, piszę więc tutaj. Czy nie wiecie co to może być?! A może ktoś z Was jest w podobnej sytuacji?! Pomocy!

Witam! Opisane zmiany mogą być wynikiem alergii kontaktowej bądź zakażenia (etiologia bakteryjna, grzybicza). Oczywiście pełne rozpoznanie może postawić tylko dermatolog po przeprowadzeniu bezpośredniego badania.