Suche plamki na skórze: czy to od sierści psa?

Chciałabym się zapytać od czego mogą być takie suche czerwonawe plamki? Mam je na udach i na brzuchu, a niedawno pojawiły się na rękach, nie swędzą nie mam też kaszlu, lekki katar pojawił się wczoraj, ale to raczej z przeziębienia. Te plamki mam już od około miesiąca. Używałam maści przeciwgrzybiczej i zauważyłam, że na brzuchu plamki te, z czerwonych stały się blade, jakby znikały, ale na udach cały czas się utrzymują. Mam w domu psa od pół roku i przez ten czas nie miałam żadnych problemów dotyczących uczulenia na sierść. Bardzo chciałabym wiedzieć, czy jest duże prawdopodobieństwo, że to uczulenie od sierści? Nie chcę oddawać psa. Będę wdzięczna za odpowiedź ;)

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisane zmiany mogą mieć podłoże alergiczne, ale nie jest to przesądzone. Najpierw proszę spokojnie przeprowadzić diagnostykę zmian. Niestety w tym celu konieczna jest wizyta u lekarza, który będzie miał mozliwość zbadania, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu. Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u dermatologa, jednak jezeli terminy będą odległe to w czasie oczekiwania wizyty u specjalisty warto zwrócić się o pomoc do lekarza rodzinnego.

Proszę równocześnie się zastanowić czy oprócz psa w Pani otoczeni pojawiło się coś nowego- kosmetyk, żel pod prysznic, proszek do prania, płyn do płukania? Jezeli tak proszę zrezygnowac ze stosowania tego produktu.
Powodem może być również infekcja,tym bardziej że zastosowane leczenie przyniosło efekty. Dolegliwości mogą takze  wynikać ze schorzenia dermatologicznego.

Zachęcam do wizyty u lekarza.

Pozdrawiam.