Suche plamy wokół ust

wokół moich ust pojawiły się suche plamy . Nie są to tzw zajady, zażywanie witamin z grupy B również nie pomogło . w kącikach oczu również zauważyłam czerwoną, troszke przesuszoną skóre . do tego cała twarz wydaje się szara, użwyam takich samych kosmetyków do twarzy co zawsze,ale od tygodnia zauwazyłam dziwny koloryt skóry( na policzkach pod oczami jest ona czerwona) . jest to objaw jakieś choroby skóry, badź jakieś ogólnej zmiany skórnej ?

Zmiany w kącikach ust to często zmiany grzybicze. Bez recepty można kupić clotrimazol krem, który można stosować 3x dziennie przez 7 dni. W razie braku poprawy konieczna jest wizyta u lekarza, bowiem silniejsze o
Repartycyjny są dostępne na receptę. Ewa Rybicka

Są to cechy podrażnienia skóry, przesuszenia, a być może atopii. Ważny jest wywiad rodzinny w kierunku atopii. Obecnie stosować dużo emolientów, natłuszczać skórę. Mozna spróbować przez kilka dni zażyć lek antyhistaminowy. pozdrawiam