Suche płaty na głowie

Mam bardzo suchą skórę na głowie - miejscowo, pod włosami. Są to takie niewielkie, kilkucentymetrowe plamki. To objaw choroby, czy tylko wymaga nawilżenia? Wiem, że ciężko to stwierdzić przez internet, bez zdjęcia, ale może jakaś wskazówka? Pozdrawiam!
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objaw taki może być wynikiem łuszczycy, grzybicy owłosionej skóry głowy lub jest to po prostu wynik wysuszenia naskórka. Proponuję konsultację z dermatologiem.