Suchość pochwy a planowanie ciąży u 31-latki

Skąd bierze się suchość pochwy?Mam 31 lat.i jest bardzo niekonfortofe gdyż powoduje bolesność podczas wspóżycia..i powoduje to infekcje powracające..Czy to moze byc jedną z przyczyn niemożności zajścia w ciąże?

Witam,
brak śluzu w pochwie może wynikać z niedoborów hormonalnych,
może Pani stosować lubrykanty dostępne na rynku do każdego stosunku, aby zniwelować uczucie suchości.
Trudno mówić o przyczynie braku ciąży w związku z suchością pochwy, na pewno może to utrudniać zajście w ciążę, ale nie uniemożliwiać.

pozdrawiam

Na suchość pochwy składa się zatrówno czynnik chemiczny (jak zaburzenia równowagi hormonalnej) jak i emocjonalny. Niewykluczone że brak wystarczającej lubrykacji wiąże się ze stresem lub zbyt krótką grą miłosną. Zawsze można skorzystać z oferty dostępnych na rynku lubrykantów. Suchość pochwy sama w sobie nie jest jednak czynnikiem uniemożliwiającym zajście w ciążę.

Pozdrawiam.