Suchy duszący kaszel z odruchami wymiotów

Proszę o pomoc córka 4 lata od momentu jak poszła do przedszkola we wrześniu cały czas choruje, katar, kaszel.Zdrowieje mija 2 tygodnie i ponownie to samo. Ostatnio w przeciągu niecałego miesiąca była dwa razy u pediatry, otrzymała antybiotyk Sumamed forte i syrop flegamina. Po tym stan był dobry. Jak infekcja mija wraca do przedszkola mijają dwa dni i znowu jest to samo. Obecnie męczy ją suchy duszący kaszel z odruchami wymiotów po ostatniej infekcji.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane częste infekcje to typowy objaw pojawiający się u dzieci, które rozpoczynają nauczanie przedszkolne. Póki co nie powinni mieć Państwo zatem powodów do niepokoju. Warto jednak pomyśleć o zastosowaniu jednego z preparatów uodparniających - proszę porozmawiać o tym z lekarzem pediatrą. Ponadto sugeruję przeczytanie artykułu: http://parenting.pl/portal/choroby-w-przedszkolu.