Suchy i mokry kaszel od dwóch miesięcy u 60-latki

Mam od 2 mies. męczący kaszel. Najpierw suchy potem mokry, poźniej znów suchy. Byłam 3 razy u lekarza. Nic konkretnego nie dostałam oprócz osłonki normal, wit. C, i rady by odstawić nabiał. Piję herbatkę Miodunkę, jem czosnek, syrop z cebuli, imbir i na razie nie przechodzi. Badanie spirometrii i rtg klatki piersiowej dobre. Czy sam przejdzie ten kaszel? Proszę o poradę

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli kaszel utrzymuje się od 2 miesięcy, zdecydowanie warto pogłębić diagnostykę. Jeśli jednak zarówno RTG klatki piersiowej jak i spirometria są prawidłowe warto wykonać badanie kału w kierunku pasożytów. Zakażenie pasożytami to bowiem dość częsta przyczyna przewlekłego kaszlu.