Suchy kaszel i gorączka u dziecka

Witam! Moje dziecko dużo nie choruje, ale miesiąc temu byłam u lekarza, bo miał 38,6 gorączki. Od czasu do czasu zakaszlał, lekarz powiedział, że gardło zaczerwienione i kazał podawać przeciwgorączkowy lek i w razie kaszlu mocnego inhalacje. We wtorek, to było z dnia na dzień, miał coraz większy szczekający kaszel, mimo inhalacji nie był mniejszy. W sobotę wróciła gorączka i kaszel, nawet w nocy poszłam z nim na pogotowie i tam dostał antybiotyk C*** i zastrzyk. Doktor mówiła, że powiększone migdały i krtań po tym antybiotyku minęły. Po 10 dniach, czyli teraz, znów te same objawy i znów gorączka. Syn ma 3,5 lat. Nie wiem co robić, o jakie badania prosić. Jestem przerażona, że to coś poważnego.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Opisany objaw w postaci szczekającego kaszlu może sugerować, iż mamy do czynienia z zespołem krupu. Jest to schorzenie wywołane przez wirusa, które bardzo często występuje u małych dzieci. Zazwyczaj ma ono przebieg łagodny, jednak czasami może mieć przebieg ciężki, dlatego należy obserwować dziecko.

Ataki tej choroby zazwyczaj mijają samoistnie bez interwencji lekarskiej, jednak kiedy dziecko będzie wykazywało problemy z oddychaniem należy natychmiast udać się do lekarza, gdyż w takiej sytuacji jest potrzeba zastosowania odpowiedniego leczenia. Zazwyczaj podawany jest zastrzyk ze sterydem.

Pozdrawiam!