SVT u niemowlaka

chory niemowlak na svt oprócz tego zachorował na bronchit lekarze nie chcą podać żadnego leku bo bierze leki na serce o nazwie sotalol hcl i boją się ze zaszkodzą mu wyziewy dali mu tylko xylometazoline hci a dziecko się dusi w flegmie co robić mieszka w holandii

Witam serdecznie. Jeśli nie doszło do wtórnej infekcji bakteryjnej, bronchit przebiega stosunkowo łagodnie. Uciążliwy kaszel mogą złagodzić środki mukolityczne - rozrzedzające śluzową wydzielinę oraz bakteriostatyczne. Warto też poleżeć w łóżku.
Jeśli bronchitowi towarzyszy niewielki wzrost temperatury oraz bóle mięśniowo-stawowe, warto sięgnąć po niesteroidowe środki przeciwzapalne. Gdy objawy nie ustępują, gorączka wzrasta, a oddychaniu towarzyszą duszności, należy koniecznie skonsultować się z lekarzem.