Swędząca wysypka i bąble na ciele

Witam. Tak jak w tytule pytania, od 5 tygodni dręczy mnie swędząca wysypka. Na początku się tym nie przejmowałam, sądząc, że są to ugryzienia jakiegoś owada, ponieważ miałam ją tylko na nogach. Po 2 tygodniach bąble zaczęły się pojawiać na pośladkach, na klatce piersiowej, na szyi. Dodam, że w domu (jest nas 4) mam je tylko ja. Na początku pojawia się swędzenie. Jest mała kropka i skóra robi się czerwona. Po godzinie, dwóch widać duży czerwony bąbel. Swędzi przez cały czas. Używałam na to maści od ugryzień i maści z wazelina, którą przypisał mi lekarz, tez oczywiście podejrzewając pogryzienie. Nic nie pomogło. Minęło już 5 tyg., a nie jest lepiej. Wszystko mnie swędzi. Strasznie mi to utrudnia życie, staram się nie drapać, ale czasami, zwłaszcza w nocy, tego nie kontroluję. Wyglądam okropnie. Nie mam na nic alergii, nie zmieniłam kosmetyków. Może na tej stronie uzyskam pomoc. Dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie można ocenić rodzaju zmian skórnych tylko na podstawie opisu, bez możliwości ich zobaczenia. Swędząca wysypka, którą Pani opisuje może mieć podłoże alergiczne. Wywoływać ją mogą zarówno substancje zawarte w naturalnych produktach, dodatki do żywności - barwniki, konserwanty, leki.

Powinna Pani koniecznie ponownie udać się do dermatologa bądź alergologa. Po zbadaniu Pani zleci odpowiednie leczenie, które pomoże złagodzić świąd, a co ważniejsze ustali przyczynę wysypki.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.