Swędząca wysypka na twarzy u 8-miesięcznego dziecka

Mój 8mio miesięczny synek od dwóch tygodni ma swędzącą wysypkę na twarzy. Co śmieszne, gdy ta się pojawiła synek od 4 dni dostawał syrop antyhistaminowy. Po maści z antybiotykiem wysypka lekko zeszła, potem się zaostrzyła, dostaliśmy maść steroidową, wysypka znów się zaostrzyła, zainfekowała i spowodowała zapalenie spojówki w prawym oku. Dostaliśmy mocniejszą maść steroidową, antybiotyk doustny, i krople do oczu. Mieszkamy w UK, lekarz twierdzi że to egzema i że synek wyrośnie. Co myśleć?

Witam! Przede wszystkim takie stany nie nadają się na leczenie przez internet, bo nie damy rady tego zrobić. Proponuję przede wszystkim kupić dobry krem nawilżający, a reszta musi być prowadzona przez lekarza, który zmiany widzi.
Pozdrawiam!