Swędząca, zaczerwieniona powieka i skóra na obojczyku, co to może być?

Witam, skończyłam 28 lat, od jakiś 2 miesięcy na skórze na obojczyku pojawiła mi się czerwona sucha plama ok. 6 cm dł., 3 cm szerokości, swędzi czasami się łuszczy. Od ok. 3 tygodni podobna plama pojawiła mi się na powiece. Nigdy czegoś podobnego nie miałam. Byłam u dermatologa, stwierdził alergię (sama nie wiem, czy na kosmetyki, czy jedzenie, bo niczego nowego nie stosowałam ani nie jadłam) i zaproponował na powiekę krem SVR Topialyse Palpebral, który z tego co widzę po tygodniu w ogóle nie pomaga. Dodam, że od roku jestem mamą i karmię piersią, więc nie wszystkie leki mogę stosować, a może brak jakiś witamin się przyczynił? Opryszczkę wykluczono. Jak z tym walczyć? Co to może być?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia czy choroby infekcyjnej. Jeżeli badający dermatolog stwierdził alergię, to może warto badania poszerzyć i wykonać test aby wyjaśnić co jest przyczyną alergii. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby ponowna wizyta u  dermatologa  i poszerzenie badań oraz modyfikacja leczenia.
 Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym? Zmian proszę nie drażnić i nie drapać.
Pozdrawiam