Swędzące bąble u siedmiolatka: co to za wysypka?

Witam. Mój siedmioletni syn dostał wysypki. Wygląda ona jak bąble po ugryzieniu komara. Bardzo go swędzi. Najcześciej pojawia się w nocy lub wieczorem na pośladkach, pachwinach, brzuchu. Martwie się. Z góry dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyn opisywanych zmian skórnych może być kilka.Niestety podała Pani bardzo mało danych odnośnie pojawienia się zmian- od kiedy wsytępują?czy ustępują i ponownie się pojawiają?w jakich okolicznościach dochodzi do nasilenia zmian?czy towarzyszą im inne objawy- gorączka, ból, gorsze sampoczucie?
Dolegliwości mogą być spowodowane między innymi przez infekcję, na przykład wirusową - wóczas zmianom raczej powinny towarzyszyć inne objawy - na przykład gorączka, osłabienie, bóle mieśniowe.

Objawy mogą być także skutkiem uczulenia- proszę się zastanowić czy nie został wprowadzony w otoczeniu dziecka nowy produkt- pościel, poszewki, proszek do prania, nowa piżamka, nowy płyn do kąpieli, blasam. Może dziecko zażywa jakiś nowy produkt, lek (nawet dostępny bez recepty, na przykład zestaw witamin).

Konieczna jest wizyta u prowadzącego pediatry - po zbadaniu, obejrzeniu zmian i dokładnym zebraniu wywiadu, lekarz określi czy jest konieczna konsultacja u specjalisty. Zaleci również odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.