Swędzące krostki na nóżkach u dziecka - co je może powodować?

Mam takie pytanie. Mam synka 3.5 roku i ostatnio wyskoczyły mu jakieś krostki na nogach, które go bardzo swędzą. Może mi ktoś doradzić? Dziękuje.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyn dolegliwości u syna może być kilka.
Pierwszą z nich jest reakcja alergiczna - proszę się zastanowić czy w ostatnim czasie nie wprowadziła Pani do diety nowych składników, albo może nowy proszek do prania lub płyn do płukania.Jeżeli tak proszę zaprzestać ich stosowanie.

Inną możliwością jest infekcyjny charakter zmian - w wyniku infekcji wirusowej lub bakteryjnej.

Zmiany podobne do opisywanych mogą się także pojawić w wyniku niektórych chorób ogólnoustrojowych.

Konieczna jest wizyta u lekarza, na pewno u pediatry, być może lekarz zaleci również wizytę u dermatologa. Bez obejrzenia zmian, dokładnego badania lekarskiego oraz zebrania wywiadu nie można określić przyczyny dolegliwości.

Pozdrawiam